Vajinismus Tedavisi

Sorunuyla gelen danışan ilgiyle ayrıntılı olarak dinlenilmeli. Duyguları anlaşılmaya çalışılmalıdır. Danışan ayrıntılı bir psikolojik (ruhsal) anemnezi alındıktan sonra problemin çözümü aşamasında neler yapılacağına dair bilgilendirme yapılır. Vajinismus problemini istemek ve yapabileceğine inanmak önemli bir adımdır. Danışan fiziksel olarak kadın olsa bile, duygusal olarak kadın olma konusunda içsel problem yaşamaktadır.

Danışana, kendine özel sebeplerinin vajinismus olarak nasıl oluşabileceği anlatılmalıdır. Ve sonra insanın ruhsal yapısı anlatılmaktadır.

Evli kişilerde terapi; terapist, kadın ve kocadan oluşan sac ayağı arasında yürütülmektedir. Eşlerin katılımı destek ve anlayışı iyileşmeye olumlu bir katkı sağlar. Diğer yönden unutmamamız gereken bir konuda bir çok bekar arkadaşlarda aynı problemleri yaşamaktadır. Terapi için illa ki eşi olması gerekmemektedir.

Terapi ile cinsel bilgilendirme yapılır. Kadının cinsel anatomisiyle ilgili eğitim verilir. Kadın vajinismustan kurtulmayı istediği, yapabileceğini inandığı ve bilgilendiği bir hazırlanma safhasını hisseder. Sorunun üzerine giderek, emek göstererek çözebilme gücünü hisseder. Duygusal olarak hissettiği korku yüzünden, kadın olarak cinselliği yaşamamanın üzerine gidecek güveni ve gücü içerisinde hisseder.

Danışana uygun cinsel terapi metodları içerine cinsel bilgilendirme, gevşeme egzersizleri, parmak egzersizleri, kegel egzersizleri ve telkin ile destek metodları bir protokol dahilinde uygulanır.

İlgili, destekleyici ve güvendiğiniz bir terapist probleminizi aşmakta size yardımcı olabilecektir.

Vajinismus Tedavisi Hakkında Tüm Detaylar için :

http://www.vajinismus.com/

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55