Sertleşme Problemi Sebepleri ve Çözümü

Sertleşme Problemi (Sertleşememe)Sertleşememe; birçok erkeğin özellikle de orta yaş ve üstü erkeklerin birçoğunun ciddi bir kaygısıdır. Erkek sekste daha çok penisiyle değerlendirilmektedir. Kadın yapısı gereği, istemese de uygun olmasa da erkeğe vereceği cinsel hizmet yönünden özel bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Her zaman her yerde her şekilde ilişkiye girebilir. Bundan zevk alıp almayacağı ayrı bir konudur. Erkek ise cinselliği yöneten ve bitiren taraf olarak hazırlanmalı ilişkiye uygun ve de bu ilişkiyi sürdürebilecek halde olmalıdır; bu da basit açıklama ile erkeğin penisinin sertleşmesi ve bu sertliği sürdürme sürecidir (tabii ki ideali bu süreye kadının hazırlanma süresini de eklemektir!)

Sertleşme Problemi Sebepleri
Erkekte genç yaştaki her koşulda sertleşme imkanı yaş ilerledikçe bedensel eskimeye, sosyal ve ekonomik koşullara, strese de bağlı olarak azalacaktır. Sertleşme yetersizliği veya sertleşememe sorunu üç nedenden oluşabilir.

  1. Bedensel durumlar,
  2. Psikolojik durumlar,
  3. Hem bedensel hem de psikolojik nedenlerin beraber olduğu durumlar.

Sorunun nerede olduğunu bulmak ilk önce sorgulama ile olur. Cinsel ilişkide sertleşme problemi olan kişinin mastürbasyon yaparken veya sabah sertleşmelerinin olup olmadığı sorunun kaynağına yol gösterebilir. Diğer bir yöntem de bedensel bir takım testlerin mesela penisteki kan akımının ölçülmesi, penise çeşitli ilaç uygulamaları gibidir. Bunların sonucu kişiyi muayene eden hekimce değerlendirerek sorunun nereden kaynaklandığı ilk önce bulunur, bulunmalıdır. Bedensel ise, çeşidine ve koşullara göre ilaç veya ameliyat önerilir.

Sorun psikolojik ise, uygun terapi yapılır veya terapiye yönlendirilir.

Sertleşme Problemi Çözümü, Sertleşme Sorunları Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme Problemi ÇözümüPsikolojik baskılar erkek sertleşme faktörünü önemli ölçüde etkilemektedir. Bunlar ekonomik yetersizlik, sosyal ilişkiler, penis büyüklüğü kaygısı, erken boşalma korkusu, partneri tatmin edememe şüphesi, partnerinin zevk almaması, suç işlediğini düşünme kaygısı, aldatma veya aldatılma korkusu, veya da başka erkeklerle karşılaştırılma korkusu gibi nedenlerdir. Psikolojik sorunların kaynağa yönelik çözümü ile erkekteki sertleşme sorununun çözümünde başarı yüksektir.

Sorun nereden kaynaklanırsa kaynaklansın çözümünü en kısa sürede bulmak gerekir. Basit bir sertleşme korkusunun başlattığı sertleşme problemi çözülmezse, neden yokken günbegün artacak daha ağırlaşacaktır. Bedensel bir sorunun uygun yöntemlerle çözülmemesi ise erkekte gene psikolojik baskıyla bedenselin yanına psikolojik sorun da ekleyebilecektir. Sertleşme kaygısı (erkeklerde sertleşme bozukluğu) yaşayan erkeklerin birçoğunun daha sonra gerçek anlamda sertleşme sorunu yaşadıkları görülmektedir.

Sertleşme sorunu olan erkek, cinsel açıdan yetersizliğini hissedip kendini zavallı ve güçsüz görüp kadınlardan ve toplumdan uzaklaşacak, sosyal ilişkilerinden, iş hayatında başarısızlık yaşayacaktır. Hatta eşcinsellik kaygılarına bile kapılabilecektir. Bu yüzden nedeni ne olursa olsun çözümü büyük oranda olan bu sorun için kısa zamanda uygun yerlere başvurmak erkek sağlığı ve gelecek nesiller için faydalı olacaktır.

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55