Gebelikte Yolculuk

Gebelikte Yolculuk İle İlgili Öneriler - Seyahatin doğumu çabuklaştırdığı veya düşük yapmanıza neden olduğuna dair hiç bir kanıt yoktur. Sadece daha önce düşük yaptıysanız veya erken doğum yaptıysanız dikkatli olmalısınız ve doktorunuzun onayı ile seyahat etmelisiniz. Uzun süreli oturur konumda kalmaktan kaçının ve yolculuk esnasında doktorunuzun önerdiği aralıklarla ve sürelerde mola verin. Bacak toplar damarlarında pıhtı oluşumunu engellemek için mola sırasında kısayürüyüşler yapın. Tedbirli olmak için gebeliğin son ayında çok uzak mesafelere gitmeye özen gösterin. Devamlı oturmanın ve hareketsiz kalmanın kan dolaşımı olumsuz etkilerini engellemek için düzenli molalar verin ve küçük yürüyüşler yapın.

Gebelikte Seyahat

Gebelik süreci hanımlarımız için heyecanlı, keyifli bir bekleyiş süreci olduğu kadar da yorucu bir süreçtir. Eğer gebelik (hamilelk) süresinde size veya bebeğinize problem yaratan özel bir koşulunuz yoksa rahatlıkla seyahat edebilirsiniz, tabii ki doktorunuzu bilgilendirip onun onayını almanız fayda sağlayacaktır.

Gebeliğin anne vücudunda yarattığı değişiklikleri ve de bundan dolayı gelişen ihtiyaçları dikkate alırsanız daha rahat dersiniz. Yolculuk sırasında nelere dikkat etmek fayda sağlayabilir;

Gebelikte Kilo Alımı

Gebelikte Kilo Alımı ile İlgili Öneriler - Gebelikte (hamilelikte) aylar ilerledikçe iştahta artış gözlenir, özellikle de gebeliğin 28. haftasından sonra. Halk arasında iki can besliyorsun ona göre yemelisin inancı yanlıştır, çünkiü normale oranla gebelerde günlük enerji ihtiyacında artış ortalama 350-500 kilo kalori kadardır bu da gebe olmayan kadınların günlük enerji ihtiyacının ortalama %25 'idir. Gebelere bizim tavsiyemiz normalin iki misli yemek yemeye çalışacaklarına günlük kalori alımlarını 500 kalori kadar arttırmaları ve bunu da 2-3 büyük öğün yerine 5-6 defada ufak porsiyonlar şeklinde almaya kendilerini alıştırmalarıdır.

Gebelikte Çalışma

Gebeler herhangi bir problemle karşılaşmadan muhtemel doğum tarihinin 2-3 hafta öncesine kadar çalışabilmektedirler. Gebelik (hamilelik), çalışma hayatına bir engel değildir. Ancak gebelerin işyerlerindeki olası risk ve tehlikelerden kendilerini koruması gerekmektedir.

Nelerden uzak duralım?

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55