Vajen Daraltma Ameliyatı

Vajen Daraltma AmeliyatıVajen (vajina, döl yolu, ilişkiye girilen yer) Daraltma Ameliyatı - Vajen daraltma ameliyatını gereken ve isteyen herkes olabilir. Genelde bu istek vajinada genişlik olan ve ilişkide zevk alamayan veya zevk veremeyen kişilerden gelir ve bu hastalarda vajinal enfeksiyonlara da sıkça rastlanılmaktadır.

Vajen Genişliğinin Nedeni: Fazla sayıda normal doğumdan veya tek bile olsa iri bebek doğurmaktan olabilir, küçük yaşta vajen gerekli esnekliği kazanmadan girilen ilişkiler de (kendi isteği, zorlama ve bu gibi) olabileceği gibi, bazı hanımlarda doğuştanda vajen geniş olabilir.

  • Cinsel ilişkide problemlerin başlamasıyla hasta bu tip bir operasyona ihtiyaç duyar. Hem ilişkide sorun başlamıştır, hem de sıkça vajinal enfeksiyonlar oluşuyordur.
  • Görüntüde estetik olarak rahatsızlık yaratabilir.
  • Ameliyatı isteyen ve gerek duyan herkes doktor muayenesi sonucu doktorununda başka bir engel görmemesi sonucu olabilir.Vajina Daraltma Ameliyatı
  • Vajen genişliklerinde eğer genişlik çok fazla değilse verilecek egzersiz ve yöntemlerle bu genişliğin toparlanması sağlanmaya çalışılır.Bunda başarı sağlanamadıysa ameliyata gidilir.
  • Ameliyatı olan kimsenin vajinal doğum yapmaması gerekir, ama dilerse rahatlıkla sezaryenla doğum yapabilir.
  • Operasyon genelde genel anestezi altında ve hastanede yapılır, ortalama 30-45 dakika sürer.
  • Genelde gece hastanede kalmanıza gerek yoktur. Doktorlarınız uygun görürse rahatlıkla evinize gidebilirsiniz
  • Bir - iki gün biraz ağrı hissedilebilir, bu ağrı ağrıkesici ilaçla kaybolacak kadardır, rahatlıkla yürüyebilirsiniz,  o gün dinlenmeniz gerekir, sonraki 1 hafta sadece oranın varlığını hissedebilirsiniz. Ve çalışabilirsiniz. 4-6 hafta sonra ilişkiye girebilirsiniz. Bu konuda doktorunuz sizi yönlendirecektir.
  • Basit bir ameliyattır, gerek duyuluyorsa cinsel sağlık ve ruhsal sağlık açısından beklenilmeden olunmalıdır. Özellikle tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar açısından sorun yaşıyorsanız bir an önce bu operasyonu olmalısınız.

Bu ameliyatı gerek devlet hastanelerinde gerekse özel hekimlerde rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55