Vajen Dudaklarının Küçültülmesi

Vajen, Vajina Dudaklarının KüçültülmesiVajen (Vajina) Dudaklarının Küçültülmesi - Vajen dudakları, vajinanın (döl yolunun) girişinde bulunan büyük ve küçük olarak ikiye ayrılan birer dokudur. Dışta ve daha büyük olanına büyük dudaklar (labium majus), içte ve daha küçük olanlar ise küçük dudaklar (labium minus) olarak isimlendirilir.Küçük dudaklar (labiun minus): Büyük dudakların arasında iki ince deri kıvrımı halinde uzanırlar. Öne doğruikiye ayrılır, orta çizgide birleşerek üstte klitorisi (bızır) bir kılıf gibi örterler. İç yüzlerinde; vajen girişindeki ıslaklığı sağlayan, bartholini denilen bezlerdeki salgının akış noktası bulunmaktadır. Bu bezlerin ağzı çok kolay mikrop kapabilmekte ve abse oluşturabilmektedir. Küçük dudaklar arkaya doğru küçülür ve belli belirsiz bir kıvrımla birleşirler. Renkleri, büyüklüğü ve küçüklüğü ırka ve yaşa göre değişmekle beraber, cinsel ilişkiye başlama yaşı, yaşanan ilişki sıklığı, doğum sayısı, jilet-ağda gibi epilasyon yöntemlerinin uygulanışı ve kilo şekil ve büyüklüğünde rol oynar. Normal olarak ortalama uzunlukları 5 cm boyunda ve 0.5-1 cm kalınlığındadır.

Küçük dudaklarda olan değişiklikler veya doğuştan var olan şekil bozuklukları bir çok bayanda rahatsızlık oluşturmakta, mutsuz etmekte, kompleks yaratmaktadır. Bazen kişinin var olan cinsel hayatını bozmakta veya cinsel ilişkiye girmesine mani olmaktadır.

Şunuda unutmamalısınız ki erkekler bu tip bir problemi fark etmez, anlamaz ve önemsemezler bu tamamen sizin kendi bedeninizle olan bir probleminizdir.

Genelde bu tip problemden yakınan bayanların %1-2'sinde gerçekten ameliyata ihtiyaç gösterecek şekilde bir şekil bozukluğu vardır. Kalan kısım bedeniyle psikolojik sıkıntı yaşamaktadır. Bu yüzden ameliyat sadece gerçekten sorunu olanlara yardımcı olabilir.

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55